Wszystkie notki

Jeśli zdarzyło się Wam narzekać, że NFZ jest najgorszym systemem opieki zdrowotnej na świecie to po przeczytaniu tej książki szybko zmienicie zdanie. Bo psychiatra w kambodżańskiej dżungli nie ma lekko. Musi walczyć nie tylko z brakiem środków, ale również z wierzeniami w demony, klatkami dla ludzi i spadkiem traumy pozostawionym przez Czerwonych Khmerów. Czy jej się to uda?

lubiekisiel

Zastanawiałeś się kiedyś, co sprawiło, że jesteś tym, kim jesteś? Jaka część ciebie zależna jest od charakteru, a jaka od kultury, religii i społeczeństwa? Czy byłbyś tą samą osobą, gdybyś urodził się na drugim końcu świata? Siedem osób. Siedem miejsc. Siedem kultur. Jedno życie, które trzeba przeżyć jak najlepiej. Wyścig rozpoczęty.

Klodia2

Pożądasz motywacji jak powietrza? W życiu osobistym lub zawodowym? Nie łudź się, ta książka Ci jej nie zapewni. Jednakże, istnieje pewne rozwiązanie. Możesz to zrobić samodzielnie. No tak, ale jak? W tym momencie przychodzi z pomocą owa książka. Pełno w niej niekonwencjonalnych metod, wręcz przeciwieństw powszechnie stosowanych. Zaciekawiony? Ja też.

ewaziem

Niesamowita wyobraźnia Holly Black po raz kolejny mnie urzekła. Życie pisze najlepsze historie? Możliwe, ale bez wątpienia ma silną konkurencję!

Malg

Czy warto czekać? Jak kochać, gdy wokół szaleje wojna. Gdy nie wiadomo kto jest przyjacielem, a kto już wrogiem? Jak nie tracić nadziei gdy nie widać lepszego jutra? Lepiej pomagać innym czy ratować siebie? Ta książka jest wspaniałym odniesieniem do każdego z nas, do naszych problemów i wątpliwości. Warto ją przeczytać nie tylko dla poznania historii II wojny światowej i dylematów ludzi w tamtych czasach, ale także dla poznania samego siebie. Polecam

asiulka

Czy warto czekać? Jak kochać, gdy wokół szaleje wojna. Gdy nie wiadomo kto jest przyjacielem, a kto już wrogiem? Jak nie tracić nadziei gdy nie widać lepszego jutra? Lepiej pomagać innym czy ratować siebie? Ta książka jest wspaniałym odniesieniem do każdego z nas, do naszych problemów i wątpliwości. Warto ją przeczytać nie tylko dla poznania historii II wojny światowej i dylematów ludzi w tamtych czasach, ale także dla poznania samego siebie. Polecam

asiulka

Jeśli nie jesteś marzycielem i nie wierzysz w natchnienia, to może ulegasz złudzeniu, że to co jest Ci potrzebne, to motywacja? Jeff Haden kpiąc nieco z coachów i mówców, pokazuje z humorem, że podobnie jak natchnienie, motywacja jest mitem. To, co sprawia, że podejmujemy się działania to nie dawanie sobie możliwości odwrotu. Tak jak nie ma jej od pójścia do pracy czy sprzątania. Autor przekonuje, że motywacja pojawia się w trakcie i pobudza do kontynuowania. Możemy zacząć bez niej.

Meg222

?Historia bez cenzry?, to seria z misją edukacyjną. Trudno zapamiętać daty, nazwiska, miejsca, wystarczy jednak dodać kilka pikantnych szczegółów i mózg zaczyna chłonąć wiedzę, o zgrozo czerpie z tego przyjemność. Tom 4 traktuje o średniowieczu, autor nie tylko mocno rozjaśnia jego mroki, ale nawiązuje interaktywną relację z czytelnikiem. Pozycja średnio nadaje się do czytania przed snem - duża dawka kontrowersji, sensacji i brak oporów przed poruszenie tematów tabu - działa mocno pobudzająco.

Lovis

Czy chciałbyś dostać wiadomość z tamtej strony? Jak to jest, może wyjaśnić Ci Kaja, która od dwudziestu lat otrzymuje listy zza grobu. Czy kryje się za nimi jakaś tajemnica? Główna bohaterka przestała już się jej doszukiwać. Aż do momentu gdy nowy lokator Żeromic, odnajduje w jej starym domu dyskietki ojca. Karty odkrywają się powoli, a między stronami najnowszej powieści Mroza, kryje się niejeden as. A kiedy Seweryn żartuje... spróbuj zachować pokerową twarz!

Meg222

Nowa powieść Magdaleny Witkiewicz to piękna historia, która naprawdę porusza serce. Po przeczytaniu ostatniego słowa niespiesznie zamykasz książkę, czule gładzisz okładkę i uśmiechasz się przez łzy, myśląc: ?Jeszcze się kiedyś spotkamy?.

Malg

Kto by przypuszczał, że senne Żeromice ożywi kiedyś śmierć matematyczki? Że powróci syn marnotrawny, a na miejscowość padnie cień Meduzy? Lokalnych policjantów sytuacja ta zaskoczyła jak zima drogowców. Aspirant Kaja i patomorfolog Seweryn spotykają się po latach i od razu łączą się w duet do zadań specjalnych. A jest co robić: listy zza grobu, które Kaja dostaje od ojca, morderstwa w spokojnej mieścinie i tajemnicza przeszłość Seweryna. Cóż, parafrazując Kaję: najpierw kawa potem czytanie!

Meg222

Wojciech Tochman po raz kolejny zabiera nas do świata niczym z sennego koszmaru, by opowiedzieć prawdziwą historię pełną łez i krwi. Historię o okrutnie doświadczonych mieszkańcach Kambodży - o niezagojonych ranach, nieuleczalnych chorobach, odebranych szansach, o stratach, których nie sposób wyrównać. To wstrząsający, trudny i niezmiernie ważny reportaż, po który powinien sięgnąć każdy z nas, bo są tematy, przed którymi nie wolno uciekać.

Malg